Abas puses pauda gandarījumu, ka tehniskās pievienošanās sarunas notiek pēc iepriekš saskaņotā grafika. Valsts prezidents pateicās OECD ģenerālsekretāram par OECD komiteju līdzšinējo konstruktīvo un efektīvo sadarbību, izsakot cerību, ka tā būs arī turpmāk. A.Gurija pozitīvi novērtēja Latvijas līdzšinējo ekonomisko izaugsmi, krīzes pārvarēšanas gaitu un uzsvēra, ka OECD eksperti ir gandarīti sadarboties ar Latvijas komandu, kas profesionāli strādā pie visu nosacījumu izpildīšanas, lai sarunas noslēgtos veiksmīgi.
Sarunas puses bija vienisprātis, ka Latvijā turpinās stabila tautsaimniecības izaugsme, ko sekmē biznesa vides uzlabošanās un eksporta nozaru attīstība, tomēr jāņem vērā negatīvā ģeopolitiskā situācija. Raksturojot Latvijas rīcību un plānus jaunu preču un pakalpojumu noieta tirgu apgūšanā, Valsts prezidents minēja Centrālāzijas un Kaukāza valstis, kā arī sadarbības meklējumus ar citām rietumu valstīm, lai savukārt kopīgi piedāvātu sadarbību minētajiem reģioniem un valstīm ar daudz lielākiem preču apjomiem.
Sarunā tika atzīts, ka sekmīgai Latvijas virzībai uz pievienošanos OECD nepieciešams pēc iespējas drīzākā laikā Saeimā galīgajā lasījumā apstiprināt Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumu, jo 22.oktobrī OECD skatīs kārtējo ziņojumu par Latviju. Valsts prezidents personīgi apsolīja ar Saeimas vadību pārrunāt šī likuma pieņemšanas aktualitāti vēl šīs Saeimas darbības laikā.
2013.gada 30.maijā OECD Ministru padome pieņēma lēmumu uzaicināt Latviju uzsākt sarunas par pievienošanos organizācijai, bet 15.oktobrī OECD Padome apstiprināja Latvijas iestāšanās sarunu „Ceļa karti”, kas nosaka individuālo Latvijas pievienošanās plānu organizācijai, kā arī min konkrētas komitejas un darba grupas, kuras vērtēs Latvijas esošo politiku atbilstību OECD standartiem.