Andris Bērziņš
 Šodien, 2.septembrī, Melngalvju namā notika Ata Kronvalda balvas un ceļojošās balvas "Lielā pūce" pasniegšanas ceremonija, kuras laikā Valsts prezidents Andris Bērziņš  apbalvoja trīs skolotājus par ilggadēju un ievērojamu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās pētniecības darba vadīšanā. 

 

Goda zīmes piešķīra Cēsu Valsts ģimnāzijas ķīmijas un dabaszinību skolotājai Sarmītei Dreijaltei, Preiļu 1.pamatskolas vizuālās mākslas skolotājai Mariannai Abrickai un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājai Ivetai Ratinīkai.

 

Svinīgā ceremonijā pedagogi saņēma Valsts prezidenta un Ata Kronvalda fonda prezidenta Henrika Danusēviča parakstītu diplomu un medaļu ar Ata Kronvalda attēlu, kuru veidojusi māksliniece Elita Viliama, kā arī vienreizējo stipendiju.

 

Ata Kronvalda fonds dibināts 1994. gadā un tā dibinātāju vidū ir LR Izglītības ministrija, Skolēnu zinātniskā biedrība, AS „Izglītība”, pedagogi Andris Tomašūns, Agnis Andžāns, Dzintra Paegle un sabiedriskais darbinieks Henriks Danusēvičs. Fonda uzdevumi ir celt zināšanu prestižu Latvijā, stimulēt pedagogu, zinātnieku un citu personu iesaistīšanos Latvijas talantīgāko jauniešu izglītošanā, popularizēt talantīgos skolēnus un to sasniegumus, viņu darba vadītājus un atbalstītājus. Ik gadu Fonds piešķir goda zīmes zinātniekiem, speciālistiem, pedagogiem, arī studentiem par ieguldījumu skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā un vadīšanā. Pretendentus Ata Kronvalda balvai izvirza izglītības iestādes, izglītības pārvaldes, pedagogu kolēģi un citas personas.

 

Tāpat tika pasniegta arī ceļojošā balva "Lielā pūce". Šogad šo balvu saņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, Rīgas Franču licejs, Siguldas Valsts ģimnāzija un Cēsu Valsts ģimnāzija. Savukārt "Mazo pūci" saņema Aglonas vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Rīgas 89.vidusskola, Rīgas 41.vidusskola un Daugavpils 13.vidusskola.

 

Ceļojošo balvu „Lielā Pūce” pirmo reizi pasniedza 1988./89.m. g. Balvas dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes firma „Kontakts”. Tai laikā Latvijas virzībai uz suverēnu valsti sevišķi svarīga loma bija uzkrātajam intelektuālajam potenciālam un prasmei to izmatot. Dibinātāji uzskatīja, ka nākamo zinātnieku, speciālistu un vadītāju izveides pamats ir skola, tādēļ ir jāstimulē skolotāju darbs ar talantīgiem skolēniem un jānodibina balva, ko pasniegt labākajiem skolu kolektīviem par skolēnu sasniegumiem mācību darbā.