Valsts prezidents norādīja, ka Latvija vajadzīgo izrāvienu ekonomikā spēs panākt ar izmaiņām attieksmē un domāšanā, kā vienu no būtiskākajiem aspektiem minot izglītību. Lai sagatavotu modernā biznesa pieprasījumam atbilstošus speciālistus, ieguldījums viņu izglītībā nepieciešams jau pašos pirmsākumos – sākumskolās, uzsvēra Raimonds Vējonis.
“Bez digitālajām prasmēm veiksmīga iekļaušanās darba tirgū šodien nav iedomājama. Pasaules ekonomika piedzīvo straujas pārmaiņas, tradicionālo ekonomikas nozaru vietā stājas jaunas, kas tieši saistītas ar informācijas tehnoloģijām un to izmantošanu,” sacīja Valsts prezidents.
Viņš norādīja arī uz nepieciešamajām izmaiņām valsts pārvaldē, aicinot ieviest modernus un digitālus risinājumus gan ikdienas darbā, gan saziņā ar iedzīvotājiem. “Digitālajā laikmetā katram valsts iedzīvotājam un uzņēmējam jābūt iespējai ātri, ērti un droši saņemt valsts un pašvaldību pakalpojumus,” uzsvēra Raimonds Vējonis.
Viņš mudināja valsts iestādes pakalpojumu nodrošināšanā iedzīvotājiem vēl plašāk piedāvāt IT tehnoloģijas, ieviešot modernus, zaļus un videi draudzīgus risinājumus. "Pieprasījums pēc pakalpojumiem, kurus iespējams saņemt digitālā vidē, pieaug ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā," atzīmēja Raimonds Vējonis, piebilstot, ka aktīva līdzdalība šo tehnoloģiju izmantošanā var pavērt iespējas straujākai Latvijas tautsaimniecības un labklājības izaugsmei.
Valsts prezidents izteica gandarījumu par konferences gaitā parakstīto dokumentu, kas apliecina Latvijas IKT nozares, zinātnes un valdības sadarbības kopīgos nodomus par digitālās ekonomikas nākotni Latvijā. Šī memoranda mērķis ir panākt, lai Latviju pasaulē asociē kā data driven nation.