Analizējot ekonomisko situāciju Latvijā, Valsts prezidents atzīmēja, ka viens no viņa uzdevumiem ikdienā ir „skaidrot ārvalstu investoriem un citām finanšu institūcijām Latvijas ekonomisko situāciju un radīt ticību tam, ka Latvija ir atraktīva investīciju zeme. Tas bija īpaši svarīgi laikā, kad daudzi neticēja, ka Latvijas ekonomika atveseļosies, tāpēc priecājos, ka šobrīd Latvijas investīciju reitingi pieaug un Latvijas ekonomika atveseļojas”.
Runājot par galvenajiem uzdevumiem ilgtspējīgas ekonomikas politikas veidošanai, Valsts prezidents uzsvēra šādas prioritātes – fiskālās disciplīnas nodrošināšanu, Māstrihtas kritēriju izpildi, pievienošanos eirozonai, kā arī kvalitatīva darba spēka sagatavošanu.
Uzrunā ārvalstu investoriem Valsts prezidents norādīja, ka uzņēmējdarbības veicināšanai visvairāk ir nepieciešama uzņēmējdarbības vides sakārtošana un birokrātisko šķēršļu mazināšana.
„Mums ir jāapsteidz kaimiņvalstis starptautiskos uzņēmējdarbības vides konkurētspējas reitingos piemēram, Pasaules bankas „Doing business”, lai Latvijā uzņēmēji varētu efektīvāk strādāt un Latvija kļūtu arvien pievilcīgāka ārvalstu investoriem,” akcentēja Valdis Zatlers. Valsts prezidents arī uzsvēra, ka birokrātisko šķēršļu mazināšana palīdzētu jaunu darbavietu radīšanā un investīciju piesaistē. Tāpat arī ir jānodrošina darba spēka sagatavošana atbilstoši pieprasījumam pēc iespējas ātrākā laikā un kvalitātē atbilstoši darba devēju definētajām jomām. Vienlaikus ekonomiskā izaugsme nav iedomājama bez attīstītas infrastruktūras, labiem ceļiem un dzelzceļu līnijām.
ĀIPL pārstāvji ļoti augstu novērtēja Valsts prezidenta institūcijas atvērtību diskusijām ar uzņēmējiem un līdzīgo skatījumu par ekonomikas attīstības izaicinājumiem un prioritātēm. Tikšanās laikā tika pārrunāti arī finanšu, izglītības, demogrāfijas, nodarbinātības veicināšanas un investīciju piesaistes jautājumi.
Tikšanās piedalījās arī Stratēģiskās analīzes komisijas pārstāvji - Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis, „Swedbank Latvija” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks, Latvijas Universitātes rektors, profesors Mārcis Auziņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, kas sniedza vērtējumu par makroekonomiskās situācijas, augstākās izglītības sistēmas un profesionālās izglītības un nodarbinātības attīstību pēdējā gada laikā, kā arī sagaidāmajām tendencēm šajās jomās.