Andris Bērziņš
Šodien, 28.novembrī, uzsākot Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Gruzijas Republikas prezidenta Giorgija Margvelašvili sarunu Gruzijas prezidents izteica visdziļāko līdzjūtību Latvijai sakarā ar notikušo traģēdiju savā un Gruzijas tautas vārdā.

 

Abas puses sarunas laikā uzsvēra izsenis labās attiecības starp abām valstīm. No Gruzijas prezidenta izskanēja pateicība Latvijai par atbalstu Gruzijas eirointegrācijas procesos, par dalīšanos pieredzē un aicinājums to darīt arī nākotnē, jo Gruzijai šī virzība ir īpaši nozīmīga. Gruzijas prezidents uzsvēra, ka viņa valstij šis samits ir ļoti būtisks tieši tādēļ, ka notiks Eiropas Savienības un Gruzijas asociācijas līguma parafēšana.

 

Abi prezidenti bija vienisprātis, ka starp Latviju un Gruziju ir aktīvs politiskais dialogs, tomēr ekonomiskās sadarbības potenciāls nav izmantots un tas ir jāpalielina. Šajā jomā Valsts prezidents uzsvēra, ka arī kopuzņēmumu veidošanai starp abu valstu uzņēmējiem būtu liela nozīme.

 

Pārrunājot jautājumus par okupētajām teritorijām Dienvidosetiju un Abhāziju amatpersonas uzsvēra, ka jautājumu risināšanā ar Krieviju būtiska ir pragmatiska pieeja. Andris Bērziņš sacīja, ka viņaprāt tikai mierīgā un pragmatiskā ceļā ir iespējams panākt jautājumu risinājumu, kas ir primāri svarīgs šo teritoriju iedzīvotājiem.

 

Pārrunājot Latvijas pieredzi ES sastāvā, Andris Bērziņš īpaši vērsa Gruzijas prezidenta uzmanību uz kvalitatīvas izglītības nozīmi, piebilstot, ka Latvija atvērtā pasaulē un brīva darbaspēka kustības apstākļos ir zaudējusi ļoti daudz savus cilvēkus tieši tādēļ, ka mūsu valsts izglītība ne vienmēr spēj konkurēt ar pasaules līmeņa izglītību.

 

Analizējot Latvijas politisko situāciju, kā arī traģiskos notikumus, Andris Bērziņš atzīmēja, ka tā ir bijusi arī smaga mācība jautājumos, ko nozīmē brīvība un atbildība. Vienlaikus Valsts prezidents piebilda, ka premjera solis par politiskas atbildības uzņemšanos ir bijis drosmīgs un atbildīgs.

 

Sarunas noslēgumā abas puses apmainījās savstarpējiem ielūgumiem vizītēs apmeklēt attiecīgi Latviju un Gruziju, kas tika atzinīgi pieņemti