Valsts prezidents, runājot par Latvijas pieredzi izglītības jomā, izcēla duālās profesionālās izglītības programmas, kas veicina straujāku absolventu iekļaušanos darba vidē. Latvija, veiksmīgi mācoties no Vācijas pieredzes, ir daudz investējusi profesionālās izglītības iestāžu infrastruktūrā. „Man ir prieks, ka jau vairāk nekā 50 uzņēmumu ir izveidojuši veiksmīgu sadarbību ar divdesmit Latvijas skolām,” sacīja Valsts prezidents. Arī citu valstu vadītāji atzīmēja duālas izglītības nozīmi jaunu cilvēku iekļaušanā darba vidē, palīdzot radīt augsta līmeņa profesionāļus.
Kā vēl vienu Latvijas izglītības sistēmai raksturīgu aspektu Valsts prezidents minēja iekļaujošu izglītību, kas balstīta mazākumtautību skolu tīklā. “Vērtējot jauniešu rezultātus pārbaudījumos, esam secinājuši, ka viņi tiek ar tiem galā ļoti labi un tas ir apstiprinājums, ka tieši ar izglītības sistēmas palīdzību mums ir jāstrādā, lai jaunieši būtu sabiedrībā iesaistīti un reizē spētu tikt galā ar darba vides izaicinājumiem,” uzsvēra Raimonds Vējonis.
Turpinoties Arajološas grupas valstu vadītāju samitam Erfurtē, Vācijā, otrajā paneļdiskusijā „Izglītība un piedalīšanās” prezidenti diskutēja par Eiropas Savienības valstis vienojošajām un raksturīgajām vērtībām izglītībā. Sarunā tika uzsvērta izglītības sistēmas nozīme, veicinot iekļaušanos sabiedrībā un Eiropas vērtību pārņemšanu.
Kopīgajā preses konferencē valstu prezidenti pauda cerību, ka šajās dienās notiekošajā Eiropadomes sēdē tiks panākts konkrēts risinājums patvēruma meklētāju problēmai. Raimonds Vējonis preses konferencē uzsvēra Arajološas grupas samita norises vietas simbolisko nozīmi, jo tieši šeit sākās reformācija, kas veidoja Eiropu ar tai raksturīgajām vērtībām. “Mums, skatoties uz šodienas izaicinājumiem, joprojām ir jāpatur prātā vērtības, kuras veido Eiropu kā kopību,” viņš norādīja.
Tāpat Raimonds Vējonis atzīmēja, ka Eiropā ir jāmeklē kopīgi risinājumi problēmām, kas skar Eiropas austrumu un dienvidu ārējās robežas, paužot pārliecību – jo vienotāka šajās darbībās būs Eiropa, jo veiksmīgāk būs iespējams tikt galā ar aktuālajiem un ilgtermiņa izaicinājumiem.