Nav daudz pasaulē tādu cilvēku, kuru vārdos un domās ar patiesu interesi ieklausās ikviens, jo tajos vienmēr ir vērtīgas atklāsmes, domu graudi un secinājumi. Latvijai ir šāds cilvēks – akadēmiķis Jānis Stradiņš.
Cienījamo akadēmiķi vienmēr esmu uzskatījis par savu netiešo skolotāju, jo viņa domu un ideju apvāršņi ir bezgalīgi, ar tiem viņš nenogurstoši un dāsni dalās. Esmu pārliecināts, ka Latvijas izcilais prāts Jānis Stradiņš ir iedvesmas avots un paraugs daudziem jo daudziem cilvēkiem gan mūsu zemē, gan ārpus tās.
Visu savu mūžu Jānis Stradiņš ir nesavtīgi darbojies Latvijas valsts un sabiedrības labā, savu vārdu zelta burtiem ierakstot mūsu valsts vēstures lappusēs.
Neskaitāmas zinātniskas publikācijas, raksti, monogrāfijas par zinātņu vēsturi, līdzdalība daudzos starptautiskos kongresos un simpozijos – tas viss pelnīti Jāni Stradiņu padarījis par Latvijas zinātnes simbolu. Viņa veikums sniedzas tālu ārpus Latvijas zinātnes ietvariem, jo akadēmiķis Stradiņš ir ieguldījis lielas pūles arī valsts kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē, saglabāšanā un popularizēšanā, kā arī kultūrvides veidošanā Latvijā. Tieši tādēļ gluži likumsakarīga ir šīsdienas konferences tēmas izvēle, kurā savijas gan zinātne, gan kultūra, jo godājamais akadēmiķis ir spilgti apliecinājis to, ka cilvēka prāts ir bezgalīgs.
Izcila Tēvijas mīlestība, latviskās pašapziņas veidošana un nenogurstošs sabiedriskais darbs spilgti raksturo Jāni Stradiņu. Akadēmiķi zinām arī kā vienu no Trešās Atmodas garīgajiem iedvesmotājiem, kuram pieder sevišķi nopelni Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanā.
Latvijas valsts, sabiedrība un zinātne bez Jāņa Stradiņa šodien nebūtu tāda, kādu mēs to redzam – tik nozīmīga un nenovērtējama ir Jāņa Stradiņa izcilā personība.
Mani vislabākie novēlējumi jubilāram un veiksmi konferences darbā!