Tikšanās laikā ar jauno Ruandas vēstnieci Valsts prezidents apsveica Ruandu ar vēstnieka nozīmēšanu darbam Latvijā. Valdis Zatlers uzsvēra Latvijas vēlmi veicināt plašāku atpazīstamību Āfrikas kontinenta valstīs, iegūstot uzticamus politiskos un ekonomiskos partnerus. Viņš atzīmēja Ruandas nozīmību šī mērķa īstenošanā, atzīmējot, ka divpusējo attiecību pakāpeniska veidošana un attīstīšana ar Āfrikas kontinenta valstīm ir viena no Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts ārpolitikas sastāvdaļām.Valsts prezidents atzina, ka Latvijai Āfrikas kontinenta valstis līdz šim bijušas samērā tālas un neapgūtas, līdz ar to ir vēl daudz neizmantotu iespēju un sadarbības potenciāla. Tāpat Valsts prezidents uzsvēra Eiropas Savienības – Āfrikas samita nozīmi, atzīmējot iespējas iesaistīties kopīgajā dialogā, kā arī nepieciešamību sadarboties starptautisko organizāciju ietvaros.
Sarunā ar Hondurasas vēstnieku Latvijā Valsts prezidents augstu novērtēja abu valstu draudzīgās attiecības, atzīmējot, ka jau tuvākajā laikā nepieciešams veicināt sadarbību ekonomikas, izglītības un tūrisma jomā. Prezidents ar vēstnieku pārrunāja arī Eiropas Savienības – Latīņamerikas politisko dialogu dažādos forumos, kam jābūt pamatā ekonomisko attiecību paplašināšanai ar šī reģiona valstīm. Viņš arī atzīmēja Latvijas uzņēmēju interesi par jauniem noieta tirgiem un sadarbības partneriem.
Savukārt tikšanās laikā ar Serbijas vēstnieku Valsts prezidents pateicās par silto uzņemšanu viņa valsts vizītes laikā Serbijā pagājušajā gadā un nodeva uzaicinājumu Serbijas prezidentam ierasties vizītē Latvijā. Viņš norādīja uz Latvijas vēlmi stiprināt divpusējo sadarbību ar Serbiju kā Latvijas nākotnes partneri ES, kā arī sniedzot atbalstu un daloties pieredzē Serbijas integrācijas procesā ES. Īpaši Valsts prezidents norādīja uz iespējām stiprināt un paplašināt divpusējo sadarbību ekonomikā – informācijas tehnoloģiju, loģistikas, mašīnbūves un koksnes pārstrādes jomā. Valdis Zatlers norādīja arī uz augsto Latvijas novērtējumu Serbijai kā Rietumbalkānu reģiona stabilitātes nodrošinātājai un veiksmīgi notiekošajam Belgradas-Prištinas dialogam. Abas amatpersonas apsprieda arī Rietumbalkānu reģiona attīstības iespējas tuvāko gadu laikā, kā arī valstu sadarbību starptautisko organizāciju ietvaros.
Ruandas vēstnieces rezidence būs Hāgā, bet Hondurasas un Serbijas vēstnieki rezidēs Stokholmā.
Uzziņai:
Imakilē Ivanjiližira (Imaculee Uwanyiligira) – dzimusi 1962.gadā. Ieguvusi bakalaura grādu franču un vācu filoloģijā, kā arī literatūrā. Maģistra grāds informācijas un telekomunikāciju sistēmu jomā, kā arī starptautiskajās attiecībās. No 1999.gada līdz 2010.gadam strādājusi ANO dažādos amatos. Kopš 2010.gada vēstniece Nīderlandē.
Ernans Bermudezs (Hernan Antonio Bermudez Aguila) – dzimis 1949.gadā. Bakalaura grāds jurisprudencē un maģistra grāds politikas zinātnē un starptautiskajās attiecībās. Iepriekš bijis vēstnieks Urugvajā, Kolumbijā, Spānijā, Lielbritānijā un Ekvadorā.
Dušans Crnogorčevičs (Dušan Crnogorčević) – dzimis 1948.gadā. Ieguvis doktora grādu jurisprudencē. Darbam ārlietu dienestā pievienojies 1978.gadā, ieņemot dažādus amatus ministrijas centrālajā aparātā un vēstniecībās. Bijis vēstnieks Somijā un Rumānijā.