Tikšanās laikā ar jauno Vjetnamas vēstnieku Valsts prezidents uzsvēra Latvijas vēlmi attīstīt iedzīvotāju un uzņēmēju savstarpējos kontaktus. Viņš atzīmēja prieku par abu valstu amatpersonu arvien regulārākajām tikšanās reizēm dažādu starptautisku forumu ietvaros, uzsverot, ka tieši sadarbība dažādu starptautisku organizāciju ietvaros varētu būt veiksmīgs sadarbības modelis. Tāpat tika apspriestas globālās ekonomikas situācija, kas uzņēmējiem liek arvien meklēt jaunus risinājumus biznesa attīstībai, tieši tādēļ Valsts prezidents jauno vēstnieku aicināja strādāt pie šī jautājuma. Ņemot vērā atšķirīgo Latvijas un Vjetnamas ekonomiku struktūru, Valsts prezidents uzsvēra iespējas attīstīt valstu divpusējo ekonomisko sadarbību jomās, kur tās varētu viena otru veiksmīgi papildināt.
Savukārt sarunā ar Šrilankas vēstnieku Andris Bērziņš uzsvēra nepieciešamību arvien attīstīt savstarpējo sadarbību, īpaši izglītības jomā, kur jau pašlaik norit ļoti veiksmīgs darbs. Šrilankas vēstnieks uzsvēra valsts interesi strādāt pie izglītības un tūrisma sakaru veidošanas, kā arī uzsvēra Šrilankas interesi sadarboties lauksaimniecības produktu savstarpēja eksporta jomā. Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija Šrilankai ļoti veiksmīgi var piedāvāt arī farmācijas rūpniecības produktus.
Sarunā ar jauno Čehijas vēstnieku Valsts prezidents augstu novērtēja draudzīgo un ciešo savstarpējo dialogu. Valsts prezidents īpašu uzmanību pievērsa ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējām. Neskatoties uz straujo izaugsmi šajā jomā pēdējos gados, viņš aicināja vēstnieku veicināt Čehijas uzņēmēju investīcijas Latvijā, kā arī veicināt Latvijas produktu atpazīstamību Čehijā.
Abas amatpersonas pārrunāja arī sadarbības iespējas panākot gan Latvijai, gan Čehijai pieņemamus risinājumus nākamā Eiropas Savienības daudzgadu budžeta kontekstā. Valsts prezidents īpaši uzsvēra nepieciešamību pārskatīt piedāvātos Kopējās lauksaimniecības politikas finansējuma parametrus, padarot tos godīgākus pret visām dalībvalstīm. Sarunas laikā tika pārrunāti arī izaicinājumi eirozonā. Amatpersonas dalījās ar valstu līdzšinējo pieredzi šajā jomā, ņemot vērā dažādos valūtas mehānismus Latvijā un Čehijā.
Vjetnamas vēstnieks rezidēs Maskavā, bet Šrilankas vēstnieks - Stokholmā.
Uzziņai:
Phams Ksuans Sons (Pham Xuan Son) – dzimis 1956.gadā. Studējis jurisprudenci un ieguvis doktora grādu. Ārlietu dienestā kopš 1990.gada. Ieņēmis dažādus amatus ārlietu ministrijā un bijis vēstnieks Bulgārijā, Turcijā un šobrīd ir vēstnieks Krievijas Federācijā.
Oshadi Jagats KumarsAlaperums (Oshadhi Jagath Kumara Alahapperuma) – dzimis 1972.gadā. Studējis Sanktpēterburgas Valsts Elektrotehniskajā Universitātē. Strādājis privātajā sektorā enerģētikas jomā. Šobrīd ir vēstnieks Zviedrijā.
Pavols Šepeļāks (Pavol Šepel’ák) – dzimis 1957.gadā. Studējis Starptautisko attiecību institūtā Maskavā, kā arī Pīmbrukas koledžā Oksfordā. Ārlietu dienestā kopš 1983.gada. Ieņēmis dažādus amatus ārlietu ministrijā un bijis Čehijas vēstnieks Luksemburgā un Pakistānā.