Andris Bērziņš
Valsts prezidents Andris Bērziņš 19.maijā darbam Latvijā akreditēja Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Jevgenu Perebijnisu (H.E. Mr Yevgen Perebyinis), Mauritānijas Islāma Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Mohamedu Mahmudu Uldu-Brahimu-Hlilu (H.E. Mr Mohamed Mahmoud Ould Brahim Khlil) un Laosas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Sithonu Čitnhothinhu (H.E. Mr Sithong Chitnhothinh).

 

Sarunas laikā ar jauno Ukrainas vēstnieku Andris Bērziņš apliecināja, ka Latvija ir gandarīta par konstruktīvām divpusējām attiecībām ar Ukrainu, un izteica vēlmi tās intensificēt. Valsts prezidents atzīmēja, ka Ukraina var būt turīga valsts un ka ukraiņu rokās ir izmatot tās potenciālu.

 

Ukrainas vēstnieks uzsvēra, ka Ukrainas prioritātes ir savas valsts aizsardzība un reformas, un pateicās Latvijai par sniegto atbalstu, īpaši attiecībā uz sniegto humanitāro palīdzību Ukrainai. Prezidents apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas centieniem un gatavību arī turpmāk dalīties reformu pieredzē. „Mēs esam gatavi to darīt arī turpmāk,” sacīja Andris Bērziņš.

 

Amatpersonas pievērsa uzmanību šonedēļ gaidāmajam Rīgas samitam. Vēstnieks apliecināja, ka uz samitu ieradīsies arī Ukrainas prezidenta Pjotrs Porošenko un ka Ukraina no šī samita sagaida ļoti daudz.

 

Abas puses bija vienisprātis, ka ekonomisko attiecību attīstībai ir labas perspektīvas, kā arī uzsvēra gāzes piegāžu diversifikācijas nozīmi, kam pēdējā laikā abas valstis pievērš īpašu uzmanību.

 

Tiekoties ar Mauritānijas un Laosas vēstniekiem, Valsts prezidents uzsvēra, ka ir pienācis laiks aktivizēt sadarbību ar šīm valstīm. Tā kā abi vēstnieki rezidē Berlīnē, laba sadarbība iespējama ar Latvijas vēstniecību Vācijā.

 

Mauritānijas vēstnieks apsveica Valsts prezidentu ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un uzsvēra, ka Mauritānija ir ieinteresēta stiprināt attiecības ar Latviju. Vēstnieks atzīmēja Mauritānijas lomu cīņā pret terorismu un aicināja uz intensīvāku Eiropas Savienības iesaisti terorisma apkarošanā.

 

Vēstnieks aicināja izmantot arī investīciju iespējas Mauritānijā. Valsts prezidenta apliecināja, ka Latvijai ir svarīgi diversificēt tirgus, kā arī aicināja izmantot Latvijas ģeogrāfisko novietojumu, kas ļauj sasniegt visas Baltijas un Skandināvijas valstis.

 

 

Sarunā ar jauno Laosas vēstnieku tika uzsvērta sadarbības potenciāls ekonomikā un izglītībā. Valsts prezidents apliecināja, ka Latvija aizvien vairāk interesējas par sadarbības iespējām ar Dienvidāzijas valstīm. Abas puses pauda gandarījumu par sadarbību ASEM ietvaros, atzīmējot arī nesenās ASEM transporta ministru un izglītības ministru sanāksmes Rīgā.

 

Laosas un Mauritānijas vēstnieki rezidē Berlīnē, Vācijā, bet Ukrainas vēstnieka rezidence ir Rīgā.

 

Uzziņai:

Vēstnieks Jevgens Perebijniss – dzimis 1968.gadā, beidzis Kijevas Valsts universitāti. Ārlietu dienestā kopš 1992.gada,  strādājis Ukrainas vēstniecībās Čehijā, Grieķijā. Kā arī ieņēmis dažādus amatus ministrijas centrālajā aparātā.

 

Vēstnieks Mohameds Mahmuds Ulds-Brahims-Hlils – dzimis 1964.gadā. Ieguvis maģistra grādu filoloģijā un doktora grādu sabiedriskajās attiecībās. Strādājis mediju jomā– Mauritānijas preses, radio un televīzijas aģentūrā. Bijis Mauritānijas pastāvīgais pārstāvis UNESCO, nerezidējošais vēstnieks Jordānijā, Beļģijā, pie ES, pie NATO. Pašreiz ir arī Mauritānijas vēstnieks Vācijā.

 

Vēstnieks Sithons Čitnhothinhs – dzimis 1956.gadā. Absolvējis ungāru valodas un literatūras studijas Jozefa Atillas Universitātē Ungārijā, kā arī apguvis Āzijas-Klusā okeāna reģiona drošības studijas Havaju salās. Ārlietu dienestā kopš 1986.gada, strādājis vēstniecībās Polijā, Taizemē , kā arī ieņēmis dažādus vadošus amatus ministrijas centrālajā aparātā. Bijis Laosas vēstnieks Japānā.