Sarunas laikā ar jauno Kanādas vēstnieku Andris Bērziņš augstu novērtēja Latvijas un Kanādas draudzīgās attiecības, viņš norādīja arī, ka Kanāda sniedz ievērojamu atbalstu NATO ietvaros Austrumeiropas sabiedroto drošības stiprināšanai. Runājot par ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējām, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir turpināt veiksmīgi iesāktos ekonomiskos projektus aviācijas un kalnrūpniecības nozarēs, pozitīvi novērtējot airBaltic sadarbību ar Bombardier. Viņš arī norādīja, ka Latvijas - Kanādas attiecības jau personiskā līmenī stiprina aktīvā aptuveni 20 000 lielā latviešu kopiena Kanādā. Amatpersonas pārrunāja arī ES un Kanādas savstarpējo attiecību paplašināšanas iespējas, ko dos jaunais Visaptverošais ekonomiskās sadarbības un tirdzniecības līgums.
Tāpat sarunā amatpersonas apsprieda Minskā panākto vienošanos par uguns pārtraukšanu Donbasā, norādot, ka šobrīd būtiskākais ir, lai šie līgumi tiek praktiski īstenoti, ir jānodrošina situācijas deeskalāciju un jākalpo par pamatu konflikta ilgtspējīgam politiskam risinājumam, ievērojot Ukrainas neatkarību, suverenitāti un teritoriālo integritāti. Vēstnieks norādīja uz Kanādas aktīvo iesaisti Krievijas agresīvajā rīcībā pret Ukrainu, uzsverot, ka šādas situācijas Kanādai nav pieņemamas. Valsts prezidents uzsvēra, ka uguns pārtraukšana ir svarīgs solis, turpinot reformu kursu. Kanādas vēstnieks atzīmēja Latvijas uzkrāto pieredzi reformu ieviešana, kas ir ārkārtīgi noderīga Austrumeiropas valstīs.
Apsveicot jauno Austrijas vēstnieku, Valsts prezidents novērtēja Austriju kā Latvijai nozīmīgu un draudzīgu sadarbības partneri, norādot uz Latvijas interesi turpināt aktīvo politisko dialogu aktuālajos ES jautājumos. Jaunais vēstnieks apstiprināja, ka valstu divpusējās attiecības ir aktīvas, ko apliecina arī šogad aprīlī gaidāmā Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte Austrijā. Valsts prezidents izteica pārliecību, ka šī vizīte stiprinās divpusējās politiskās un ekonomiskās attiecības. Amatpersonas bija vienisprātis, ka, ņemot vērā, ka Austrija ir federāla zeme, ir būtiski divpusējo kontaktu stiprināšanu un sadarbību veidot reģionu līmenī. Tikšanās laikā tika pārrunāta arī sadarbība izglītības jomā, īpaši studentu apmaiņa
Amatpersonas apsprieda drošības situāciju Ukrainā un tās ietekmi uz ekonomisko situāciju visā Austrumeiropas reģionā. Valsts prezidents aicināja Austrijas uzņēmējus būt aktīviem un tieši šobrīd izmantot Latviju kā platformu sadarbībā ar Austrumu Partnerības un Centrālāzijas reģioniem. Sarunā vēstnieks augstu novērtēja Latvijas reformu sasniegumus un stabilo ekonomikas izaugsmi.
Uzziņai:
Vēstnieks Alēns Osērs – dzimis 1958.gadā, ieguvis maģistra grādu Eiropas un starptautiskajās tiesībās Parīzes II Universitātē, kā arī bakalaura grādu Civillikuma programmā Monreālas Universitātē un filozofijā Stanislas Koledžā, Monreālā. Ārlietu dienestā no 1995.gada, strādājis vēstniecībās Berlīnē, Briselē, Strasbūrā, Hāgā. Bijis padomnieks premjerministra birojā, kā arī vadījis dažādas nodaļas Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā.
Vēstnieks Arads Benke – dzimis 1970.gadā, studējis Vīnē, Londonā un Brigē. Ārlietu dienestā no 1998.gada, ieņemot dažādus amatu ministrijas centrālajā aparātā, kā arī strādājot vēstniecībās Bonnā, Bukarestē, Izraēlā un ANO speciālajā pārstāvniecībā Prištinā.