Tikšanās laikā ar jauno Dienvidkorejas vēstnieku Valsts prezidents ar gandarījumu atzīmēja Baltijas valstīs pirmās Korejas Republikas vēstniecības atvēršanu Rīgā un norādīja uz Latvijas vēlmi arī nākotnē turpināt un padziļināt politisko dialogu.
Sarunas laikā Valsts prezidents īpaši izcēla sadarbības iespējas ekonomikas jomā, aicinot līdzšinējo sadarbību padziļināt. Viņš uzaicināja Dienvidkorejas pārstāvjus piedalīties transporta un loģistikas konferencē 2014.gada jūnijā Rīgā. A.Bērziņš pozitīvi novērtēja sadarbību izglītības jomā, atzīmējot Korejas Republikas finansēto korejiešu valodas programmu Latvijas Universitātē. Sarunas partneri bija vienisprātis, ka sadarbība izglītībā veicinās plašāku studentu apmaiņu.
Savukārt vēstnieks sarunā atzinīgi novērtēja Latvijas sasniegumus kopš neatkarības atjaunošanas un uzsvēra līdzīgās pieredzes abām valstīm, konkurējot pasaules tirgū un pārvarot finanšu krīzes. Ņemot vērā, ka abām valstīm nav dabas resursu, līdzība saskatāmu abu valstu prioritātēs, kas vērstas uz cilvēkresursu attīstību. Tāpat vēstnieks uzsvēra, ka ekonomikas, tirdzniecības un transporta saišu stiprināšana būs viens no galvenajiem viņa darbības uzdevumiem.
Tiekoties ar Baltkrievijas vēstnieci, Valsts prezidents izteica gandarījumu, ka starp abām kaimiņvalstīm ir aktivizējies politiskais dialogs un apliecināja ieinteresētību to turpināt. Viņš izteica vēlmi sadarbību turpināt kultūras, izglītības, zinātnes un tehnikas jomā, kā arī paplašināt pašvaldību sadarbību, īpaši pierobežas pašvaldību starpā. A.Bērziņš izteica arī atbalstu baltkrievu kopienas aktivitātēm Latvijā etniskās un kultūras identitātes saglabāšanas un kopšanas jomā, kā arī pozitīvi novērtēja pēdējos gados pieaugošo Baltkrievijas iedzīvotāju interesi kā tūristiem apmeklēt Latviju.
Savukārt pārrunājot ekonomisko sadarbību, A.Bērziņš norādīja uz Latvijas vēlmi attīstīt sadarbību plašā spektrā, kā īpaši svarīgas izceļot tranzīta un loģistikas, investīciju un inovāciju jomas, kur Latvijai ir reģionā labi zināmas priekšrocības. Viņš norādīja, ka Latvija vēlas paplašināt konteinervilciena ZUBR pārvadājumu apjomus. Tāpat Valsts prezidents norādīja uz nepieciešamību pakāpeniski turpināt labo sadarbību, kas izveidojusies dažādās citās nozarēs.
Amatpersonas apsprieda arī ES un Baltkrievijas attiecības, kur Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija strādā, lai ES partneri skaidrāk izprastu Baltkrievijas un ES sadarbības perspektīvas. Viņš uzsvēra, ka norobežošanās nav savietojama ar veiksmīgu un attīstību stimulējošu sadarbību.
Jaunā vēstniece atzīmēja veiksmīgi iedibinātos pārrobežu kooperācijas formātus, kur Baltkrievijas sadarbība ar Latviju izveidojusies vislabākā. Tāpat viņa informēja par pārrobežu sadarbības attīstības konkrētiem virzieniem, attīstot transporta infrastruktūru, veicinot kontaktu paplašināšanu starp iedzīvotājiem gan kultūras, gan izglītības, gan cilvēcisko kontaktu jomā. Ekonomiskajā jomā viņā izcēla attīstības potenciālu transporta, loģistikas un tranzīta jomā, atzinīgi vērtējot Latvijas ostu konkurētspēju un labos savienojumus ar Baltkrieviju.
Uzziņai:
Vēstnieks Sons Sunghvans– dzimis 1955.gadā. Ieguvis maģistra vides zinātnē, pēcdiploma studijās studējis publisko administrāciju, ASV apguvis arī konflikta risināšanas profesionālo programmu. Ārlietu dienestā kopš 1977.gada. Bijis Dienvidkorejas konsuls Ņujorkā, Kazahstānā, ģenerālkonsuls Čikāgā. Ieņēmis dažādus amatus ministrijas centrālajā aparātā, kā arī vēstniecībā Krievijas Federācijā.
Vēstniece Mariana Dolgopolova – dzimusi 1960.gadā. Studējusi starptautisko tiesību specialitātē Vadības akadēmijā pie Baltkrievijas Republikas prezidenta. Līdz 1996.gadam strādājusi dažādās bankās. Līdz 2000.gadam strādājusi Baltkrievijas-Krievijas Savienības Izpildkomitejas aparātā. Ārlietu dienestā kopš 2000.gada. No 2002.gada līdz 2008.gadam bija Baltkrievijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Armēnijā. No 2008.gada līdz 2013.gadam Ārlietu ministrijas Krievijas un NVS valstu pārvaldes vadītāja.
VIDEO: Akreditē Korejas Republikas jauno vēstnieku
VIDEO: Valsts prezidents akreditē jauno Baltkrievijas vēstnieci