Sarunas laikā ar jauno Irākas vēstnieku Andris Bērziņš apliecināja, ka kopš diplomātisko attiecību sākuma 2004.gadā attiecības starp abām valstīm ir bijušas konstruktīvas un draudzīgas. Viņš uzsvēra, ka to apliecina ar fakts, ka pagājušajā gadā Latvija nozīmēja pirmo Latvijas vēstnieku Irākā, kā arī izteica Latvijas vēlmi veicināt parlamentāro sadarbību. Sarunā tika izcelta Latvijas ieinteresētība turpināt sadarbību ekonomikas, kultūras un īpaši – izglītības jomā. Latvija šobrīd ir ES prezidējošās valsts lomā, un atbalsts stabilizācijas procesam Irākā un Tuvajos Austrumos ir nepārtrauktā darbakārtībā.
Irākas vēstnieks informēja, ka Irākas šobrīd atrodas sarežģītā periodā, bet tiek pieliktas visas pūles, lai valstī iedibinātos miers, apvienotos tauta un lai valsts patiesi atgrieztos civilizētajā pasaulē.
Irākas vēstnieks nodeva sveicienus no Irākas prezidenta un aicināja Valsts prezidentu apmeklēt Bagdādi.
Valsts prezidents norādīja, ka diversificējot noieta tirgus savām precēm un pakalpojumiem, Latvijas eksportētāju interese par Irāku pieaug. Viņš uzsvēra, ka Latvijas eksporta potenciāls ir atbilstošs Irākas pieprasījumam – piedāvājumā ir kokmateriāli, mašīnas un mehānismi, minerālie produkti, pārtikas rūpniecība, loģistikas un finanšu pakalpojumi. Lai šāda sadarbība attīstītos, Andris Bērziņš izteica aicinājumu Irākas centrālai valdībai un parlamentam veicināt dialogu starp Irākas kopienām, lai nodrošinātu ietverošu, saskaņotu un ilgtermiņa mieru un stabilitāti.
Sarunā ar jauno Omānas vēstnieku Valsts prezidents apliecināja gandarījumu par to, ka Omāna nozīmējusi pirmo vēstnieku Latvijā, un izteica cerību, ka tas paplašinās arī abu valstu praktisku sadarbību. Andris Bērziņš uzsvēra Latvijas interesi aktivizēt divpusējās attiecības, lai uzlabotu sadarbību dažādās jomās, aicinot attīstīt sakarus izglītības un kultūras jomā. Andris Bērziņš arī atzīmēja, ka, ņemot vērā pašreizējos nelielos savstarpējās tirdzniecības apjomus, Latvija ir interesēta intensificēt un paplašināt Latvijas un Omānas ekonomisko sadarbību, kā arī vēlas redzēt Omānas kapitāla pieaugumu Latvijā. Tāpat, Latvijai, šī gada pirmajā pusē uzņemoties ES Prezidentūras pienākumus, ir iespēja veicināt sadarbību starp ES un Līča valstu reģionu.
Jaunais Omānas vēstnieks piekrita, ka attiecību izaugsmei ir potenciāls. Valstu sadarbībai ar līdzīgu iedzīvotāju skaitu, bet dažādu ģeogrāfisko novietojumu ir papildinošs, nevis konkurējošs raksturs. Vēstnieks piedāvāja veicināt kontaktus dažādās jomās, it īpaši kultūras, lai tas radītu lielāku interesi starp valstīm un būtu laba bāze, uz kuras būvēt daudz ciešākas attiecības.
Abi sarunas dalībnieki pieskārās bēgļu migrācijas jautājumiem un apsprieda to iespējamos risinājumu virzienus.
Irākas vēstnieks rezidēs Varšavā, bet Omānas vēstnieka rezidence atrodas Londonā.
Uzziņai:
Vēstnieks Asāds Sultans Hačims Abogulals – dzimis 1952.gadā, beidzis biznesa studijas Tamperes universitātē, Somijā. Bijis Cilvēktiesību biroja Irākā pārstāvis, vēlāk bijis Najaf al-Ashraf apgabala gubernators un kopš 2009.gada strādā Irākas Ārlietu ministrijā.
Vēstnieks Šeihs Abdulazizs bin Abdulls bin Zahirs al Hinajs – dzimis 1961.gadā. Absolvējis Jordānas universitāti, iegūstot bakalaura grādu politikas zinātnē. Ārlietu dienestā kopš 1983.gada, bijis vēstnieks Nīderlandē, Krievijā un Ēģiptē. Kopš 2009.gada vēstnieks Lielbritānijā.