Latvija ir piemērota vieta tranzīta un loģistikas organizēšanai starp Eiropas Savienības un Āzijas tirgiem. Tāpat Latvija ir ieinteresēta paplašināt sadarbību izglītības, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomās, sacīja Raimonds Vējonis.
Savukārt iespējas veicināt valstu politisko, ekonomisko, kultūras un izglītības jomas sadarbību bija galvenās tēmas, kuras Valsts prezidents pārrunāja ar jauno Marokas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Aminu Buajašu (Amina Bouayach).
“Kā perspektīvas Latvijas un Marokas ekonomiskās sadarbības nozares redzam lauksaimniecību un pārtikas rūpniecību, koksni un tās izstrādājumus, zaļo enerģiju, IKT jomu, transportu un loģistiku, kā arī tūrismu,” sacīja Raimonds Vējonis, kā vienu no praktiskajiem soļiem minot dažādu jomu ekspertu sadarbību.
Tāpat Valsts prezidents un Marokas vēstniece pārrunāja Eiropas Savienības un Marokas sadarbības iespējas aktuālo migrācijas jautājumu risināšanā.
Savukārt tikšanās laikā ar Kataras vēstnieku Ahmedu Saifu Saifu Halafu Al Midhadi (Ahmed Saif Saif Khalaf Al-Midhadi) Raimonds Vējonis informēja, ka Latvija plāno nozīmēt nerezidējošo vēstnieku Katarā, aktivizēt sadarbību lauksaimniecības jomā un arī parlamentāro sadarbību.
“Esmu gandarīts, ka pieaugusi Latvijas eksportētāju interese par iespējām Līča valstu reģionā, tostarp Katarā. Vēlamies attīstīt sadarbību jau esošajās eksporta jomās, īpaši kokrūpniecībā, pārtikas ražošanā, tranzīta, IT un farmācijas jomā,” teica Valsts prezidents.
Kataras vēstnieks atzīmēja pušu iespējas sadarboties enerģētikas jomā, īpaši sašķidrinātās gāzes tirdzniecības jomā.
Valsts prezidents sarunās ar Indijas, Marokas un Kataras vēstniekiem pauda Latvijas interesi veicināt abu valstu sadarbību kultūras un izglītības jomā, tajā skaitā iespējamo pasniedzēju un studentu apmaiņu Latvijas Universitātes programmu ietvaros.