Sarunas laikā Inesis Feldmanis uzsvēra, ka Latvijas vēsturnieku komisijas darbība ir bijusi virzīta uz to, lai sekmētu Latvijas 20.gadsimta sarežģītās vēstures izpēti, īpašu uzmanību pievēršot divu totalitāro režīmu okupācijas analīzei. Tāpat komisijas vadītājs izklāstīja galvenos darbības virzienus, kādos komisija strādā, uzsverot veiksmīgo sadarbību ar citām institūcijām, koordinējot pētniecības virzienus. Komisijas priekšsēdētājs uzsvēra pēdējos gados veiksmīgi noritējušo arhīvu materiālu izpēti citās valstīs, novērtējot arī Valsts prezidenta kancelejas atbalstu šajā procesā. Valsts prezidents aicināja komisiju būt proaktīviem, veicinot sadarbību ar kaimiņvalstīm Baltijas jūras reģionā, ņemot vērā ļoti līdzīgo vēsturi 20.gadsimtā. Inesis Feldmanis norādīja, ka komisijas svarīgs uzdevums ir veicināt jauno vēsturnieku iekļaušanos vēstures problēmu pētniecībā un tieši sadarbība ar kaimiņvalstīm ir joma, kurā tiek mēģināts veicināt jauno pētnieku izaugsmi.
Atbildot uz Valsts prezidenta aicinājumu būt aktīviem Latvijas simtgades programmas veidošanas dalībniekiem, komisijas priekšsēdētājs izklāstīja, ka šajā jautājumā kā prioritārs komisijas darbības virziens ir izvirzīts Latvijas valsts tapšanas un nostiprināšanas (1918-1922) padziļināta izpēte. Viņš apliecināja komisijas aktīvo sadarbību ar Kultūras ministriju un gatavību piedalīties svētku organizēšanā, no savas puses piedāvājot veidot kādu starptautiska mēroga vēstures izpētei veltītu pasākumu.
Uzklausot komisijas pārstāvjus, Valsts prezidents aicināja komisiju un tās priekšsēdētāju Inesi Feldmani turpināt līdz šim veiksmīgo darbu.