Lai novērstu šīs nepilnības, 2010.gada 17.novembrī ar Valsts prezidenta rīkojumu tika izveidota darba grupa ar mērķi izstrādāt valsts protokola tiesisko regulējumu un pilnveidot normatīvos aktus šajā jautājumā. Darba grupā tika iekļauti Saeimas kancelejas pārstāvji, Valsts prezidenta un Ministru prezidenta ārlietu padomnieki, Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un to vadīt tika uzticēts Ārlietu ministrijas Valsts protokola vadītājam Retam Plēsumam.
Veicot minētajai darba grupai uzticēto uzdevumu, tā izpētīja vairāku Eiropas valstu praksi protokola tiesiskā regulējuma jomā, kā arī analizēja Latvijas Republikā uzkrāto pieredzi protokola jautājumos. Darba rezultātā tika sagatavots plašs diplomātiskā protokola prakses apkopojums un izstrādātas vadlīnijas, kas ir izmantojamas, organizējot dažāda līmeņa vizītes un pasākumus ar valsts augstāko amatpersonu dalību.
Darba grupa secināja, ka šobrīd tiesību aktos nav noteikta konkrēta institūcija, kurai ar likumu būtu noteikts pienākums nodrošināt vienotu diplomātiskā protokola praksi Latvijas Republikā, vienlaicīgi garantējot institūciju saskaņotu darbību diplomātiskā protokola jautājumos. Ārlietu ministrijai, kura veic diplomātiskā protokola funkcijas Latvijas Republikā, šobrīd saskaņā ar tās nolikumu ir tikai ieteikuma tiesības šajā jomā. Lai novērstu šo situāciju, nepieciešami grozījumi Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumā.
Valsts prezidenta vēstule Saeimas priekšsēdētājai