Vaira Vīķe-Freiberga

Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien piedalījās Latvijas Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju asociācijas (LITTA) šī gada pirmajā valdes sēdē, kurā izteica atbalstu zināšanu un informācijas sabiedrības veidošanai Latvijā, kā arī IKT industrijas attīstībai ar augstas pievienotās vērtības produktiem un pakalpojumiem.

 

Tika pārrunāta projekta latvija@pasaule realizēšana. Projekta mērķis: sasniegt kritisko masu interneta lietotāju informācijas sabiedrības ieviešanai Latvijā, t.i.10% no visiem iedzīvotājiem (ap 140 000), vai 80% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Infrastruktūras jomā projekta mērķis ir 1000 publiskie piekļuves punkti, kas aprīkoti ar datoriem un internetu divu gadu laikā. (Plašāka informācija par projektu un LITTA asociāciju interneta mājas lapā: http://www.litta.lv ). Valdes locekļi ar V.Vīķi-Freibergu apspriedās par iespējām veicināt sabiedrības iniciatīvu par informācijas piekļuvi tīmeklī, kur nozīmīga loma būtu jāuzņemas arī valstij sadarbībā ar pašvaldībām, bibliotēkām, skolām.

 

Sarunā ar valdes locekļiem prezidente uzsvēra LIITA būtisko lomu nozares attīstībā, kā arī Latvijas starptautiskajā apritē. Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka Latvija IT jomā ir spējīga sniegt ļoti augstvērtīgus pakalpojumus, par ko liecina visai sekmīgi starptautiski veiktie projekti un kompāniju apvienošanās klāsterī to īstenošanai. Tāpat labas perspektīvas var sniegt reģionālie Baltijas valstu sadarbības projekti jaunās ES kontekstā, pie kuriem LITTA šobrīd aktīvi strādā. Prezidente atzinīgi novērtēja faktu, ka IT nozare šobrīd jau sastāda 5 % no valsts IKP, atzīstot tās potenciālu palielināt šo apjomu.

 

Runājot par nozares sasaisti ar valsts tēlu, V.Vīķe-Freiberga atzīmēja, ka “mūsu mērķis ir viens – caur valsts prioritātēm un aktīvu darbu informācijas un zināšanu sabiedrības veidošanā panākt, ka Latvija uz pasaules globusa ir vieta, kuru visi pazīst. »

 

Sarunā arī tika minēta Ženēvā 2003.gada nogalē ANO Pasaules samitā par informācijas un zināšanu sabiedrības veidošanu pieņemtā deklarācija par šādas sabiedrības lomu pasaules attīstībā, norādot arī uz valodu attīstības un kultūras mantojuma saglabāšanas jaunajām iespējām informācijas un zināšanu sabiedrībā.