Vaira Vīķe-Freiberga

Otrdien, 23.martā

 

11.00 –11.15 Tikšanās ar Eiropas parlamenta Nāciju Eiropas apvienības pārstāvjiem

 

12.00 Tikšanās par Stratēģiskās analīzes komisijas izveidi pie Valsts prezidenta institūcijas (E.Grēns, P.Zvidriņš, Ž.Ozoliņa, A.Stranga).

 

15.40 Intervija CBC radio

 

Trešdien, 24.martā

 

9.30 Tikšanās ar drošības iestāžu vadītājiem.

 

12:40 Intervija Šveices laikrakstam Tages Anzeiger

 

14:45 Tikšanās ar Ministru prezidentu Induli Emsi (Rīgas pils).

 

15:30 NDP sēde

 

Ceturtdien, 25.martā

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

 

11:00 Vēsturnieku komisijas 10.rakstu sējuma atvēršana Rīgas pilī.

 

Sabiedrības vērtējumam pie Valsts prezidenta institūcijas izveidotā Vēsturnieku komisija nodod grāmatu “Okupācijas režīmi Latvijā 1940.-1959.gadā”. Grāmatā ievietotie 15 raksti iepazīstina ar padomju un nacistiskā okupācijas režīma realizēto politiku un tās sekām Latvijā. Pētnieki šajā grāmatā ir pievērsuši uzmanību padomju varas represīvajai sistēmai Latvijā, okupācijas varu maiņai 1941.gadā, nacionālo partizānu pretestībai padomju okupācijas režīmam, sabiedrības noskaņojumam, policijas bataljonu formēšanai vācu okupācijas posmā, kā arī daudzām citām problēmām. Daļa rakstu ir veltīta historiogrāfijas analīzei.

 

Vēsturnieku komisija tika izveidota G.Ulmaņa prezidentūras laikā 1998.gadā. Tās pamatuzdevums ir veikt divu okupācijas režīmu: nacistiskās Vācijas un Padomju Savienības realizētās politikas izpēti Latvijā. Aizvadītajos gados komisija ir paveikusi ievērojamu darbu sarežģīto Latvijas XX gadsimta vēstures jautājumu izpētē un skaidrošanā plašai sabiedrībai pašu valstī un arī ārzemēs. Ir noorganizētas 7 starptautiskas zinātniskas konferences un publicēti 10 komisijas rakstu sējumi. Veiksmīga sadarbība notiek ar Latvijas vēstures skolotāju asociāciju, muzejiem, arhīviem, Ārlietu ministriju kā arī Izglītības un zinātnes ministriju. Starptautiskā vēsturnieku komisija, kuras darbā piedalās pārstāvji no Latvijas, ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas, Krievijas ir sekmējusi ne vien okupācijas perioda vēstures pētniecību, bet arī diskusijas un izpratni sabiedrībā par tādām smagām tēmām kā holokausts, kolaboracionisms u.c. Latvijas vēsturnieki ir uzsākuši pētniecisko darbu ārvalstu arhīvos, lai iegūtu jaunu informāciju par mūsu nesenās vēstures sarežģītajām problēmām.

 

12:40 Gājiens no Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli

 

13:00 Valsts prezidentes uzruna piemiņas brīdī pie Brīvības pieminekļa

 

16:00 Tikšanās ar Kazahstānas vicepremjerministru (Rīgas pils).

 

17:00 Intervija CNN 19:30 Intervija LTV raidījumam Valsts Pirmās Personas

 

Piektdien, 26.martā

 

10:05 Intervija Latvijas Radio

Intervija Vācijas Radio

 

14:00 Dalība Mazākumtautību informācijas un kultūras nodaļas atklāšanā (N.Muižnieka sekretariāts)

 

15:30 Intervija Francijas ziņu aģentūrai AFP

 

16:00 Intervija ĶTR ziņu aģentūrai Xinhua

 

16:35 Darbs ar Apžēlošanas dienestu