Vaira Vīķe-Freiberga
*** Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga darba vizītē apmeklēja Poliju. Vizītes laikā viņa tikās ar Polijas prezidentu Aleksandru Kvasņevski. Sarunas laikā Vaira Vīķe-Freiberga un Aleksandrs Kvasņevskis pārrunāja Latvijas un Polijas divpusējo sadarbību, kā arī abu valstu virzību uz Eiropas Savienību. Tika runāts arī par Latvijas virzību uz NATO.
Prezidente izteica lielu prieku par progresu, ko Polija ir panākusi pēdējo gadu laikā, un atzīmēja, ka šajā gadu simtenī Polijai ar Latviju ir līdzīga pagātne. Viņa pieminēja arī to, ka abas valstis, kuras piecus gadu desmitus ir atradušās aiz dzelzs priekškara, tagad ļoti intensīvi un dinamiski iet savu attīstības ceļu. Prezidente novērtēja abu valstu attiecības kā lieliskas un atzīmēja, ka Polijas progress ceļā uz Eiropas Savienību un panāktais dalībvalsts statuss NATO ir iedvesmojošs arī Latvijas tālākai virzībai uz šīm organizācijām. Prezidente izteica pateicību par Polijas gatavību dalīties tajā pieredzē, ko valsts ir guvusi ceļā uz šīm organizācijām. Prezidente ar gandarījumu uzsvēra, ka abu valstu skatījums uz Eiropas attīstību ir līdzīgs.
Sarunā ar Polijas prezidentu tika pārspriesta arī sadarbība Baltijas jūras reģiona ietvaros. Runājot par abu valstu ekonomiskās sadarbības padziļināšanu, abi prezidenti vienojās, ka, lai veicinātu Polijas un Latvijas uzņēmēju sadarbību un kontaktus, tiks rīkotas Polijas uzņēmēju dienas Latvijā un Latvijas uzņēmēju dienas Polijā. Šo pasākumu patroni būs Polijas un Latvijas prezidenti. Tika atzīmēts, ka savstarpējās sadarbības līmenis vēl nav pietiekami augsts un būtu nepieciešama vēl plašāka informācija par iespējām uzsākt uzņēmējdarbību otrā valstī. Tādēļ arī abu valstu prezidenti izteica gatavību ar savu personīgo darbību veicināt Polijas un Latvijas uzņēmējdarbību.

*** Turpinot darba vizīti Polijā, Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikās ar Polijas premjerministru Ježiju Buzeku. Tikšanās laikā Valsts prezidente ar Polijas premjerministru pārrunāja valsts virzību uz Eiropas Savienību, kā arī Latvijas gaitu uz NATO un ekonomiskās sadarbības jautājumus starp Poliju un Latviju.
Polijas ministru prezidents apsveica Latviju ar uzaicinājumu uz iestāšanās sarunām Eiropas Savienībā un apstiprināja Polijas atbalstu Latvijas un abu pārējo Baltijas valstu pēc iespējas ātrāku iestāšanos NATO, kā arī apliecināja, ka Latvija vienmēr var rēķināties ar Polijas atbalstu. Prezidente sacīja, ka Polija Latvijai ir svarīgs partneris un tās pieredze un atbalsts integrācijas gaitā NATO Latvijai ir ļoti būtisks.
Tika runāts arī par ekonomiskām attiecībām un prezidente vēlreiz uzsvēra, ka sadarbība ekonomiskajā jomā varētu būt daudz intensīvāka un vēl stingri ir jāstrādā pie tā, lai izmantotu visas šīs sadarbības iespējas. Valsts prezidente arī informēja Polijas premjeru par poļu kopienas dzīvi Latvijā un par tās izglītošanas iespējām.

*** Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga apmeklēja Polijas Tehnisko Universitāti, kurā uzstājās ar uzrunu, kuru noklausījās Varšavas inteliģence, Universitātes pārstāvji. Savā runā prezidente iepazīstināja klātesošos ar pašreizējo situāciju Latvijā, kā arī sniedza savu skatījumu uz jaunās Eiropas nākotni.
Valsts prezidente detalizēti izklāstīja pašreizējo situāciju Latvijas ekonomikā, norādot, ka tā ir spējusi atbrīvoties no centralizētās ekonomikas un sekmīgi pāriet uz brīvo tirgu, kā to ir novērtējusi arī Eiropas komisija savā atzinumā par Latviju. Viņa stāstīja arī par to, ka Latvija ir pārvarējusi Krievijas krīzes ietekmi un Latvijas uzņēmēji pamazām pārorientējas uz citiem tirgiem, kur atrod noietu savām precēm. Valsts prezidente uzsvēra, ka Latvija ir atvērta ārvalstu investīcijām, tai skaitā arī no Polijas.
Savā runā prezidente teica, ka Latvijas sabiedrību nākotnē redz kā harmonisku un sociāli integrētu, viņa arī apliecināja, ka Latvijā netiek pārkāptas cilvēktiesības – starptautiskas organizācijas un eksperti ir snieguši savu atzinumu par to, ka cilvēktiesību ievērošana Latvijā atbilst Eiropas prasībām.
Prezidente izteica vēlējumu, lai nākamajā gadsimtā nebūtu tādu parādību kā aukstais karš, fiziska barjera, kas sadala Eiropu, bet lai tā vienojas kopīgiem mērķiem un kopīgām vērtībām. Vizītes noslēgumā Valsts prezidente sniedza intervijas Polijas masu medijiem.