Latvijas un Ķīnas starpā valda nepārtrauktas, draudzīgas un pragmatiskas attiecības. To pamatā ir kopēja izpratne un atbalsts, kas veicina abu valstu sadarbību būtiskākajās jomās.
Mūsu divpusējo attiecību darba kārtībā svarīgu vietu vienmēr ieņem paplašināta ekonomiskā sadarbība. Esmu pārliecināts, ka mūsu draudzīgās un partnerattiecībās balstītās politiskās attiecības var radīt piemēru arī ciešākām abpusējām ekonomiskajām saitēm.
Pēdējo trīs gadu desmitu laikā Ķīna ir kļuvusi par vienu no galvenajiem pasaules ekonomiskajiem spēlētājiem. Latvija un Eiropas Savienība stingri atbalsta mūsu stratēģisko partneri Ķīnu tās centienos ieņemt pienācīgu vietu pasaules pārvaldīšanā. Šāda attīstība nāk kopā ar atbildību, un Latvija ir gandarīta par vadošo lomu, kādu Ķīna ir gatava uzņemties.
Dāmas un kungi, brīdī, kad sākās finanšu un ekonomiskā krīze, daudz tika runāts par to, ka krīze ir ne tikai izaicinājums, bet arī iespēja. Cilvēki, uzņēmumi un valstis ne vien pamanīja, bet arī izmantoja šo iespēju. Latvija bija viena no šādām valstīm.
Latvija ir konsekventi ieviesusi liberālu ekonomisko politiku, un tā ir atvērta ārvalstu investīcijām. Būdama Eiropas Savienības dalībvalsts, Latvija darbojas atbilstoši Eiropas likumiem. Mēs piedalāmies vienotas ekonomiskās un koptirgus zonas procesos.
Latvija lepojas ar vienu no zemākajām uzņēmuma ienākuma nodokļa likmēm visā Eiropas Savienībā. Efektīvā uzņēmuma ienākuma nodokļa likme ir zem 10%.
Ir vērts pieminēt arī to, ka saskaņā ar Pasaules bankas ziņojumu Latvija tiek minēta kā 27.pasaules valsts to valstu sarakstā, kurās veikt uzņēmējdarbību ir visvieglāk. Tas nozīmē, ka Latvija ir izcila vieta uzņēmējdarbībai un investīcijām.
Latvijas nepārprotamās priekšrocības saistītas ar tās atrašanās vietu, kā arī ar to, ka daudzos gadsimtos valsts ir attīstījusi pieredzi transporta un loģistikas jomā. Vēsturiski esam piedāvājuši ļoti aktīvas un izdevīgas tranzīta un tirdzniecības partnerattiecības starp austrumiem un rietumiem. Sevišķi runa ir par ekonomiski un tehnoloģiski labi attīstīto Baltijas jūras valstu un Skandināvijas reģionu.
Latvija noteikti var kļūt par Ķīnas uzņēmējdarbības platformu Eiropā, nodrošinot tiešu pieeju tiem 500 miljoniem cilvēku, kuri dzīvo Eiropas kopējā tirgū.
Aicinām jūs izmantot Latvijas ostas, loģistikas centrus un dzelzceļa infrastruktūru, lai ķīniešu preces nogādātu Eiropas tirgū. Mūsu svarīgākās tautsaimniecības jomas ir arī informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, augstākā izglītība, kā arī tūrisms.
Ļoti ievērojamas iespējas ir arī rūpniecības jomā – ķimikāliju un zaļu ražošana, elektronika, elektroražošana un inženierzinātnes, kokapstrādes, pārtikas industrija, kā arī metālu ražošanas industrija. Vairums minēto rūpniecisko sektoru šodien ir pārstāvēti šajā seminārā Šenjanā.
Dāmas un kungi, starptautiskā tirdzniecība un it īpaši ārvalstu tiešās investīcijas ir kodols stiprai, sabalansētai un ilgtspējīgai izaugsmei. Tās stingri ietekmē tehnoloģiju attīstību, cilvēka kapitāla veidošanu, starptautiskās tirdzniecības integrāciju, kā arī uzņēmējdarbības labāku attīstību. Visi šie procesi būtiski veicina straujāku ekonomisko izaugsmi.
Nešaubos, ka ekonomiskā sadarbība mūsu valstu starpā var kļūt dinamiskāka. Esmu pārliecināts, ka šī vizīte nodrošinās jaunu impulsu ekonomisko attiecību pilnveidošanai starp Latviju un Ķīnas Tautas Republiku.
Ceru, ka šis biznesa seminārs uzņēmējiem no abām valstīm ļaus apmainīties ar jaunu informāciju un pamudinās domāt par jaunu un efektīvu kontaktu veidošanu.
Aicinu Ķīnas Tautas Republikas uzņēmējus izpētīt Latvijas stratēģisko izvietojumu Eiropas Savienībā un Baltijas jūras valstu reģiona centrā.
Tas vien, ka šodien esat apmeklējuši šo pasākumu, norāda uz nozīmīgu ieguldījumu sadarbības veicināšanā mūsu valstu starpā. Vēlu jums interesantu un ražīgu darbu šajā seminārā!