Sestdien, 14.jūnijā, Valsts prezidents Valdis Zatlers piedalījās vairākos Komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas dienai veltītajos pasākumos, kuros uzsvēra nepieciešamību joprojām turpināt aktīvi informēt sabiedrību visā pasaulē par notikumiem Latvijā šajā vēstures posmā.
Valsts prezidents, piedaloties izstādes „Sibīrijas bērni” konferences atklāšanā, īpaši pievērsa uzmanību tam, cik svarīgi apkopot, publicēt un skolās skaidrot izsūtīto likteņstāstus. „1941.gada 14.jūnijs bija ļoti skaudra diena mūsu tautas vēsturē –15000 cilvēkus brutāli izrāva no viņu ikdienas. Starp izsūtītajiem bija 4000 bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem. Jautājums ir: Kāpēc? Par ko? Kāpēc bērnus? Atbildi mēs visi zinām – tas bija nepieciešams, lai īstenotu skaudru, nežēlīgu lielvaru plānu. Lai iznīcinātu Latvijas valsti,” teica Valsts prezidents. Viņš atgādināja, ka Baigais gads nesākās 1941.gada 14.jūnijā, bet gan iepriekš - 1940.gada 17.jūnijā ar arestiem un slepkavībām. Valsts prezidents norādīja, ka šie notikumi ir cieši saistīti ar vienošanos starp lielvalstīm, kur Latvija bija tikai daļa no šī vardarbīgā plāna. „Mums ir jāstāsta visiem par to, kas notika pagājušā gadsimta vidū, par to traģēdiju, kuru mēs pārdzīvojām. Jūs – gan tie, kuri palika Sibīrijā, gan tie, kuri izdzīvoja - skaidri pierādījāt, ka Latvijas valsti nevar iznīcināt! Es dziļā cieņā noliecu galvu Jūsu priekšā par to, ka ir mūsu valsts,” teica Valsts prezidents.
Pieminot komunistiskā genocīda upurus, Valsts prezidents nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un uzrunāja klātesošos, vēlreiz uzsverot tautas pārdzīvoto zem diviem okupācijas režīmiem un traģēdiju, kuru tūkstošiem Latvijas ģimeņu pārdzīvoja 1941.gada 14.jūnijā. Valsts prezidents arī piedalījās uz Sibīriju aizvestajiem Latvijas bērniem veltītajā pieminekļa „Bārenīte” atklāšanā Pils laukuma skvērā.