Vaira Vīķe-Freiberga

Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un Ministru prezidents Indulis Emsis šodien Rīgas pils Ģerboņu zālē parakstīja rīkojumu par Valsts prezidenta institūcijas paspārnē izveidotās Stratēģiskās analīzes komisijas pamatsastāvu, kurā tas apstiprināts šādi:

 

Komisijas priekšsēdētāja:

 

Žaneta Ozoliņa - LU profesore, LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātņu nodaļas vadītāja;

 

Komisijas pamatsastāva locekļi:

 

Elmārs Grēns - LU profesors, LU Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskais direktors;

Aivars Stranga - LU profesors, Vēstures un filozofijas fakultātes Latvijas vēstures katedras vadītājs;

Pēteris Zvidriņš - LU profesors, LU Ekonomikas un vadības fakultātes Statistikas un demogrāfijas katedras vadītājs;

Ilmārs Rimševics – Latvijas Bankas prezidents;

Ineta Ziemele - profesore, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore

Gints Grūbe - politologs, TV redaktors

 

Uzrunājot komisiju, Valsts prezidente atzīmēja, ka tas, ko ilgus gadus centāmies sasniegt – valsts pilntiesīga dalība ES un NATO, ir izdarīts, tagad ir jāraugās, kā valsts interesēm tālredzīgi un efektīvi šo dalību un vispārējo Latvijas iesaisti pasaules procesos īstenot, vienojot Latvijas prātus valsts labā. Prezidente pateicās dalībniekiem par izrādīto gatavību ziedot savu laiku un pieredzi pētījumu veikšanai un zinātnieku darba organizēšanai. Sarunā tika uzsvērts, ka komisija būs starpdisciplināra, ka tiks piesaistītas apakškomisijas, kā arī veidoti forumi jauno zinātnieku iesaistei un plašākas akadēmiskas diskusijas.

 

Ministru prezidents Indulis Emsis sacīja, ka ir gandarīts par šādas komisijas izveidi, pateicīgs V.Vīķei-Freibergai par komisijas organizēšanu un ir gatavs kā izpildvaras vadītājs atbalstīt tās darbību.

 

Komisijas vadītāja Žaneta Ozoliņa uzsvēra, ka ziņa par komisijas tapšanu ir izsaukusi lielu sabiedrības interesi un pozitīvu ažiotāžu studentu vidū, un tas nozīmē lielu atbildību par komisijas nākotni. Ž.Ozoliņa sacīja, ka saskata par komisijas darba mērķi valsts interešu redzējumu vismaz 10 gadu perspektīvā, tajā skaitā palīdzot norādīt uz tiem šķēršļiem, kas novēršami mērķa sasniegšanai.