Valdis Zatlers

 

Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) 28.septembrī iepazīstinās ar jaunākā pētījuma “Cik demokrātiska ir Latvija. Demokrātijas monitorings 2005-2007” rezultātiem. Pētnieki, izpildvaras un likumdevējvaras pārstāvji, kā arī komisijas sadarbības partneri citās institūcijās diskutēs par demokrātijas procesu dinamiku Latvijā dažādās jomās.

 

Latvijas sabiedrība attīstās ļoti dinamiski, tai ir nepieciešams regulāri apzināt demokratizācijas procesu gaitu. Tāpēc divus gadus pēc izvērstā un apjomīgā Latvijas demokrātijas audita publicēšanas sabiedrība tiek iepazīstināta ar demokrātijas monitoringu. Monitorings ir balstīts demokrātijas audita metodoloģijā un to ir sagatavojusi Latvijas ekspertu grupa – Latvijā pazīstami politologi, juristi ekonomisti, sociologi, mediju speciālisti un cilvēktiesību pētnieki, kuru vairākums pirms trim gadiem veica demokrātijas auditu mūsu valstī.

 

Ekspertu grupa Latvijas Universitātes profesora Jura Rozenvalda vadībā ir izvērtējusi demokrātijas procesu dinamiku un konstatējusi, kādās jomās pēdējos divos-trīs gados Latvijas sabiedrības demokratizācijas pakāpe ir augusi, kur tā ir palikusi līdzšinējā līmenī un kur esam atvirzījušies atpakaļ.

 

SAK jaunākās publikācijas atvēršanas svētkus un iepazīstināšanu ar pētījuma rezultātiem atklās SAK priekšsēdētāja, prof. Žaneta Ozoliņa. Par pētījuma gaitu un tā rezultātiem stāstīs pētījuma vadītājs un publikācijas zinātniskais redaktors prof. Juris Rozenvalds, kā arī pētījuma autori.

 

Publikācijas „Cik demokrātiska ir Latvija. Demokrātijas monitorings 2005-2007” atvēršanas svētki un diskusija notiks š.g. 28.septembrī plkst. 15:00, Rīgas pilī, Pils laukumā 3.

 

 

Uzziņai

 

Stratēģiskās analīzes komisija tika izveidota 2004. gada 2. aprīlī. Komisijas dibināšanas mērķis ir ar starpdisciplināriem, uz nākotni vērstiem pētījumiem veidot ilglaicīgu skatījumu uz Latvijas valsts un sabiedrības attīstību mūsdienu starptautisko procesu kontekstā.

 

Stratēģiskās analīzes komisijas galvenais uzdevums ir konsolidēt Latvijas zinātnisko potenciālu valsts stratēģiskās attīstības un interešu labā, veicot pētījumus par Latvijas kā pilntiesīgas Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts iespējām un vietu pasaules attīstības procesos un veicinot kvalitatīvu dialogu ar likumdevējvaru, izpildvaru un sabiedrību kopumā par valsts attīstību un demokrātijas stiprināšanu.

 

2006. gadā Stratēģiskās analīzes komisija, Latvijas Transatlantiskā Organizācija un Vācijas Maršala fonds (ASV) kopīgi organizēja starptautisku konferenci “NATO transformācija jaunā, globālā laikmetā” (27.-28. novembris, Rīga, Latvija), kas noritēja NATO Rīgas samita ietvaros. Komisija piedalās Latvijas stratēģisko dokumentu izstrādē. 2005.un 2006. gadā tādi ir bijuši Nacionālais attīstības plāns, Latvijas izaugsmes modelis un Prioritārie zinātnes virzieni Latvijā, 2007.gadā – Latvijas ilgtermiņa attīstības stratēģija.