Pēc diskusijas SAK pozitīvi novērtēja Nacionālā attīstības plāna 2014.- 2020.gadam izstrādes procesa gaitu, atklātību informācijas apritē un sabiedrības iesaisti lēmuma pieņemšanas procesā. SAK rosināja panākt vienotu politisko izpratni par publisko resursu koncentrācijas nepieciešamību valsts attīstībai svarīgākajos virzienos, veicinot izmaiņas izglītības, zinātnes un inovācijas jomā, atbalstot eksporta attīstību un publiskās infrastruktūras pielāgošanu uzņēmējdarbības veicināšanai, nodrošinot valsts konkurētspējai nepieciešamo tiesisko vidi, kura nosaka racionālus uzņēmējdarbības noteikumus. Tika uzsvērts, ka koncentrējot resursus jāizvērtē piedāvāto izmaiņu sekas un ierobežojumus industriālās attīstības perspektīvai.
SAK diskusijas laikā vērsa uzmanību tam, ka cilvēku labklājības izaugsmei jāiet kopsolī ar saudzīgu attieksmi pret Latvijas dabas bagātībām un paaudzēs uzkrāto kultūras kapitālu – tam jākalpo par pamatu gudras ekonomiskās izaugsmes atbalstam.
Noslēgumā SAK Ierosināja par reģionālās attīstības pamatprincipu noteikt pieeju, ka „publiskie finanšu resursi seko līdzi piesaistītājiem privātajiem resursiem”, tādā veidā sniedzot pietiekamu motivāciju pašvaldībām meklēt un piesaistīt privātās investīcijas, izmantojot reģionālās un nozaru priekšrocības. Tieši tādēļ jau plānojot finanšu izlietojumu ir jāņem vēra ilgtspējīgu privāto investīciju izvietojumu, uzsvēra SAK dalībnieki.