Kā ārsts esmu gandarīts par to, ka valdība ir piešķīrusi papildu finansējumu 26,2 miljonu apmērā veselības aprūpei. Ļoti būtiski ir tas, ka šis finansējums ir tieši šajā brīdī, kad var plānot racionālu izmantošanu līdz gada beigām, nevis, kā bieži agrāk gadījās, ka finansējums parādu dzēšanai tikai nāca novembrī vai pat decembrī. Runa par racionālu izmantošanu faktiski bija tikai sausa runa, jo viss tas notika steigā, un bieži vien arī ļoti nelietderīgi izmantojot papildu piešķirtos līdzekļus. Es ceru, ka Veselības ministrija, gan arī veselības aprūpē strādājošie saprātīgi izmantos šo naudu. Mums ir ļoti būtiski, lai neapstātos reformas veselības aprūpē un lai nākamajā gadā gan veselības aprūpē strādājošie, gan arī paši pacienti justos droši par savu nākotni, gan arī droši par to, ka viņi var godam veikt savus mediķu pienākumus. Pacienti savukārt saņemtu garantēto palīdzību, ko valsts viņiem garantē.
Bija arī daudzi citi jautājumi, bet mēs esam gatavi atbildēt uz jūsu jautājumiem.
Jautājums: Jaunnedēļ atsākas darbs Saeimas kārtējā sesijā. Kas, Jūsuprāt, ir tie darbi, kas parlamentāriešiem noteikti līdz vēlēšanām ir jāpaspēj izdarīt, un kas ir tie jautājumi, kuriem noteikti nevajadzētu pievērsties šajā saspringtajā vēlēšanu laikā?
Valsts prezidents: Šo jautājumu es pārrunāšu ar Daudzes kungu nākošajā tikšanās reizē, kas būtu tie saprātīgie lēmumi, kas būtu jāpieņem tieši pēdējā mēneša laikā pirms vēlēšanām. Mans vēlējums ir izvairīties no tā populisma, kas var ienākt pašā Saeimas ēkā tieši karstas priekšvēlēšanu cīņas laikā.
Jautājums: Kā Jums sokas ar tvitera lietošanu. Kā tas notiek? Vai tas esat Jūs, kas raksta atbildes?
Valsts prezidents: Pirmkārt, es saku paldies visiem tiem 2600 sekotājiem kas man seko tviterī. Es uzskatu, ka ir svarīgi šajā sociālajā tīklā komunicēt ar tiem cilvēkiem, kas to lieto. Ir ļoti patīkami ātri iegūt īsu atgriezenisko saiti gan jautājumu, gan vēlējumu, gan arī atbilžu veidā, kas Valsts prezidenta darbā ir ļoti būtiski. Ieraksti top divējādi – gan man pašam sēžot pie datora, gan arī maniem darbiniekiem sēžot pie datora. Pat ja ieraksti nav manis rakstīti, es savas emocijas gribētu vairāk izpaust tieši tviterī. Tviteris nav tikai sauss domu apmaiņas veids, tas ir arī emociju paušanas veids un manuprāt politiķiem vai valstsvīriem ir saprātīgi jāsabalansē, kas tad ir tā informācija un emocijas, ko viņu grib sniegt tviterotājiem, lai būtu tāds labs balanss. Divu mēnešu laikā vēl nav tas labākais rezultāts, ko es gribētu redzēt, bet sekojiet vēl! Mēģināsim padarīt šo komunikāciju interesantāku un lietderīgāku!