Andris Bērziņš
Trešdien, 23.janvārī, Melngalvju namā Valsts prezidents Andris Bērziņš atklās forumu „Rīcība un risinājumi Latvijas reģionu attīstībai”. Forums tiek organizēts ar mērķi piedāvāt praktiskus risinājumus Latvijas reģionu attīstības atbalstam un nepieciešamajām izmaiņām rīcībpolitikās. „2013. gadā reģionu attīstības kontekstā mūsu kopīgs uzdevums ir rast risinājumus, cenšoties saprast un cienīt atšķirīgo, kas sniegtu atbalstu pašvaldību ekonomiskai attīstībai,” teikts Stratēģiskās attīstības komisijas (SAK) sagatavotajā ievada materiālā par forumu.

 

Foruma uzdevumi ir izstrādāt priekšlikumus Latvijas attīstībai būtiskās jomās, piedāvāt praktiskus risinājumus, kas veicinātu uzņēmējdarbības attīstību pašvaldībās, atbalstītu valdības un likumdevēju sadarbību Latvijas attīstībai nozīmīgos jautājumos, kā arī informēt Valsts prezidentu par problēmām un risinājumiem, kas būtiski Latvijas reģionu līdzsvarotai un ilgtspējīgai attīstībai.

 

„Lai atbildīgi runātu par valsts kopējo attīstību ir jānovērtē reģionu attīstības tendences, jo līdz šim veiksmīgas ir bijušas tikai tās attīstības stratēģijas, kuras balstās spēcīgu centru attīstībā. Sabiedrībai jāapzinās, ka tikai veiksmīga uzņēmēju darbība reģionos varēs apmierināt iedzīvotāju vēlmes pēc labākas dzīves ilgākā laika posmā. Ir maldīgi domāt, ka tirgus ekonomikas instrumenti spēs atrisināt visas reģionu problēmas bez valsts iejaukšanās,” uzskata SAK Policentriskas attīstības veicināšanas darba grupas vadītājs Māris Kučinskis.

 

Pasākumā piedalīties aicināti SAK pārstāvji, Eiropas Parlamenta deputāti, Latvijas Republikas Saeimas komisiju vadītāji un deputāti, ministri, Latvijas lielo pilsētu vadītāji, Ministriju valsts sekretāri, kā arī Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji.

 

Forums sāksies ar Valsts prezidenta atklāšanas uzrunu pulksten 10.00, kam sekos paneļdiskusijas „Latvijas teritoriju attīstība: šodienas šķēršļi un rītdienas iespējas”, „Lauku un pilsētu sadarbības iespējas”, „Pašvaldību un valsts iespējas”, „Centrālo vietu attīstība un pieejamības nodrošināšana”.

 

„Veiksmīgai attīstības politikai jāveicina sadarbību starp pilsētu un laukiem, jāatbalsta iedzīvotāju ekonomisko mobilitāti, kā arī jāveido pilsētās pievilcīgu industriālo vidi. Dažkārt, lai pārrautu attīstības lejupejošo loku valsts institūcijām ir jāiejaucas tieši – veidojot un attīstot uzņēmumus, kas sniedz pakalpojumus un atjauno zaudētās darba prasmes,” uzsvērts SAK sagatavotajā materiālā par foruma mērķi un uzdevumiem.