Valdis Zatlers

Sestdien, 24. novembrī, Rīgā norisināsies Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas (SAK) un Latvijas Universitātes (LU) Sociālo un Politisko pētījumu institūta (SPPI) kopīgi organizētā ceturtā ikgadējā starptautiskā konference. Konferences šī gada temats ir „Baltijas nākotne” (Baltic Futures).

 

Konferenci atklās LU rektors Mārcis Auziņš. Konferences īpašais viesis ir prof. emeritus Deniss Makveils (Denis McQuail) no Amsterdamas Universitātes, kurš nolasīs atklāšanas referātu. Deniss Makveils ir viens no vadošajiem zinātniekiem komunikācijas zinātnē.

 

Baltijas Reģions ir sasniedzis pagrieziena punktu, un pašlaik pieņemtie lēmumi ietekmēs attīstību uz daudziem gadiem. Globālā konkurence, aizvien pieaugošās energoresursu problēmas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pārmaiņas, demogrāfiskā krīze - šie un citi faktori pieprasa pārdomāt esošos attīstības modeļus.

 

Pētnieki un politikas veidotāji Baltijas valstīs un reģionā apsver Krievijas nākotni pēc Vladimira Putina prezidenta pilnvaru beigām 2008. gadā. Kā attīstīsies Post-Putina valsts? Kādas būs sekas reģionālai drošībai un sadarbībai? Kādas izredzes Baltijai un plašākai Eiropas sabiedrībai paplašināt miera, drošības un labklājības zonu kaimiņos? - par šiem un citiem jautājumiem konferences laikā diskutēs sešās tematiskās sekcijās.

 

 

Konference “Baltijas nākotne” aptvers šādas tematiskās sekcijas:

 

§ Latvijas kaimiņpolitika - aizvien ciešāka sadarbība? Vadītājs Dr. Nils Muižnieks, SPPI direktors;

 

§ Latvija 2020.gadā. Vadītāja mag.pol.z. Inga Ulnicāne - Ozoliņa, SPPI pētniece un prof. Žaneta Ozoliņa, SAK priekšsēdētāja;

 

§ Kopienas un Baltijas nākotne. Vadītājs prof. Aivars Tabuns;

 

§ Baltijas mediju pagātnes, tagadnes un nākotnes dimensija. Vadītāji prof. Inta Brikše, as.prof. Vita Zelče un as.prof. Ojārs Skudra;

 

§ Demogrāfiskās pārmaiņas un perspektīvas. Vadītājs prof. Pēteris Zvidriņš;

 

§ Sabiedrības radikalizācijas tendences Latvijā, Eiropā un pasaulē. Vadītāja Gunda Reire, SAK.

 

 

Konferencē piedalīsies 150 pētnieki no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Rumānijas un ASV, un tās ietvaros tiks nolasīti vairāk nekā 100 referāti.

 

Konferences norises vieta: LU Sociālo zinātņu fakultāte, Lomonosova ielā 1A, Rīgā. Dalībnieku reģistrācija: 24.novembrī no plkst. 9.00.