top_img
Jaunumi
Valsts prezidents Rīgas pilī sveic starptautisko olimpiāžu
laureātus
photo
04.10.2017

“Patiesu izcilību nav iespējams izstāstīt, bet to var parādīt iedvesmojošs piemērs. Daloties ar savu pieredzi, jūs iedrošināsiet daudzus citus jauniešus apzināties savas stiprās puses un jomu, kurā pilnveidoties un sasniegt savu zināšanu virsotnes,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, trešdien, 2017. gada 4. oktobrī, Rīgas pilī sveicot starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātus.

 

Valsts prezidents atzina, ka mūsdienīgu un atvērtu sabiedrību veido personības, kas ir zinošas, bet prot kritiski izvērtēt savas zināšanas un ir gatavas iestāties par savu viedokli, pamatot savus spriedumus un izvērtēt savas izvēles.

 
“Latvijas jaunieši – starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieki ir šādas personības – zinošas un brīvas, kas ar savām zināšanām jau šodien veido un, esmu pārliecināts, arī nākotnē veidos stipru Latviju,” atzīmēja Raimonds Vējonis.
 
Valsts prezidents pateicās arī vecākiem, skolotājiem un atbalstītājiem par viņu spēju jauniešus motivēt neapstāties pie jau sasniegtā, izvirzīt jaunus mērķus un tos sasniegt.
 
Rīgas pilī tika sveikti 27 Latvijas skolēni no Cēsīm, Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Rīgas un Ventspils, kuri šovasar piedalījās astoņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs – fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, ģeogrāfijā, filozofijā un "Genius" olimpiādē. Skolēni uzrādīja izcilus rezultātus, atvedot mājās trīs zelta, trīs sudraba, 14 bronzas medaļas un trīs atzinības rakstus.