top_img
Jaunumi
Valsts prezidents, tiekoties ar NATO ģenerālsekretāru: nepieciešams stiprināt Alianses noturības
spējas
photo
19.06.2017

NATO paplašinātās klātbūtnes spēki demonstrē Alianses vienotību un sūta skaidru signālu par to, ka sabiedrotie ir gatavi aizstāvēt ikvienu dalībvalsti pret jebkādu iespējamu agresiju, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, pirmdien, 2017.gada 19. jūnijā, Rīgas pilī tiekoties ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. 

 

Tikšanās notika pēc amatpersonu piedalīšanās svinīgajā ceremonijā, sagaidot NATO paplašinātās klātbūtnes spēkus, kas nepieciešamības gadījumā ir spējīgi veikt kaujas uzdevumus krīzes situācijā un aizsargāt Latviju. Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija dara visu nepieciešamo, lai nodrošinātu NATO paplašinātās klātbūtnes spēku uzņemšanu. 

 
“Kaujas grupu izvietošana ir kolektīvais atturēšanas pasākums, kam jāmazina potenciālo agresoru vēlmi izaicināt NATO valstis. Vienlaikus ir jāturpina strādāt, lai stiprinātu mūsu pašaizsardzības un noturības spējas. Tādēļ ir jāveic pasākumi, lai varētu efektīvāk stāties pretī hibrīdajiem draudiem,” teica Raimonds Vējonis, uzsverot, ka NATO ietvaros jāattīsta cieša praktiskā sadarbība kiberdrošības draudu mazināšanai, kā arī stratēģiskās komunikācijas pasākumu īstenošanai. 
 
Sarunas laikā arī tika apspriesta drošības situācija reģionā un citur pasaulē.