top_img
Valsts apbalvojumi

1918.gada 18.novembrī dzimušās Latvijas valsts godāta tradīcija ir valsts svētku dienā pasniegt augstākos valsts apbalvojumus cilvēkiem, kuri kalpojuši valsts labā.

Nozīmīgs valsts simbols

Šīs tradīcijas mērķis ir rādīt izcilības orientieri laikabiedriem un iedrošinājumu ikvienam ar darbiem un idejām rakstīt savas valsts vēsturi.

 

 

Valsts apbalvojumi ir tikpat nozīmīgs simbols kā valsts ģerbonis, himna un nacionālais karogs. Tie ļauj nolasīt katras valsts un tautas kultūras, tradīciju un vienotas identitātes veidošanas ceļu.

 

Latvijas valsts apbalvojumi ir viena no mūsu Latvijas vēstures lappusēm. Valsts apbalvojumi no to dibināšanas brīža līdz šodienai stāsta par cilvēkiem, kuru vārdus un nopelnus Latvijas valsts labā atceramies un cildinām, kuru vārdi, piešķirot apbalvojumu, tiek ierakstīti valsts vēsturē.

Atjaunotie valsts apbalvojumi

Līdz ar neatkarības atgūšanu ir atjaunoti trīs Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi:

Šodien valsts apbalvojumi ir kā cieņpilna valsts pateicība ne vien pašam ordeņa saņēmējam, bet arī viņa ģimenei.

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsver, ka augstāko valsts apbalvojumu saņēmēji ar savu ieguldījumu piedalās Latvijas vēstures lappušu rakstīšanā. Viņš pauž gandarījumu, ka Latvijas valstī šādā veidā ir iespēja pateikties cilvēkiem, kuri ar savu devumu veicinājuši valsts izaugsmi.

 

“Gan svētkos, gan ikdienā apzināsimies, ka mēs ikviens ar savu darbu, enerģiju, apņēmību un mērķtiecību veidojam Latvijas valsti. Un kopā mēs patiešām varam paveikt daudz,” atzīst Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents aicina Latvijas sabiedrību ieraudzīt izcilos cilvēkus un ieteikt viņus apbalvošanai ar valsts apbalvojumiem.

Valsts apbalvojuma likums

2004.gada 24.martā tika izsludināts 2004.gada 4.martā Saeimas pieņemtais Valsts apbalvojumu likums, kas nosaka Latvijas valsts apbalvojumu dibināšanas, piešķiršanas un nēsāšanas kārtību.

 

Valsts apbalvojumi ir šajā likumā noteiktie ordeņi un to goda zīmes, kā arī 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme. 

 

 

Kontakti:

 

Maira Sudrabiņa
Ordeņu kapitula sekretāre

Tālrunis: 67092125
Fakss: 67092157

e-pasts: maira.sudrabina[at]president.lv